Книжкова пам'ятка

Кількість випусків: 2
Назва: Житє і слово
Оригінальна назва: Житє і слово, вістник літератури, політики і науки
Період видання: 1894-1896
Вид видання: Журнал
Тип книжкової пам'ятки: Одинична
Група за порядком відбору: Укр
Мова: українська
Територія (Країна): Україна
Місце створення: Львів
Друкарня, видавництво, типографія: З друкарні інститута Ставропігійського
Анотація: «Житє і слово» – літературно-художній та громадсько-політичний журнал. Виходив у 1894–97 рр. у Львові: у 1894–96 рр. – раз на два місяці, від липня 1896 р. – щомісяця з під назвами «Вісник літератури, історії і фольклору» (1894–95 рр.), «Вісник літератури, політики і науки» (1896–97 рр.). За задумом, журнал мав стати трибуною для критики та дискусій.
Часопис друкував переклади творів К. Рилєєва, І. Тургенєва, Софокла, Фірдоусі, Сааді, В. Гюґо та ін. Особливе місце відводилося літературно-критичним студіям М. Шашкевича, І. Франка, О. Терлецького, епістолярній спадщині М. Драгоманова, С. Руданського, М. Шашкевича та ін. Публікував етнографічні статті та фольклорні матеріали І. Франка, Л. Василевського, В. Гнатюка, Лесі Українки, М. Павлика. Рубрики: «Белетристика», «Статті наукові та етнографічні», «Критика і бібліографія», «Хроніка», «Із уст народа», «Із переписки наших літературних і політичних діячів», «Наш альбом», «Із чужих квітників», «Нові книжки», «Літературна і наукова хроніка», «Вісти з Росії», «Український і галицький радикалізм».
Авторський колектив: І. Франко, Леся Українка, П. Грабовський, О. Маковей, М. Коцюбинський та ін. Видавець – Ольга Франко. Редактор – І. Франко.
Дата декларування: 25.03.2021
URL: https://kp.nlu.org.ua/item/2581

Загальна кількість номерів/випусків: 2
1896