Про ресурс

Сайт «Книжкові пам’ятки України» розроблений працівниками Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого з метою репрезентації електронної бази даних про рідкісні і цінні видання, визначені Порядком відбору рукописних книг, рідкісних і цінних видань для включення до Державного реєстру національного культурного надбання відповідно до наказу Міністерства культури України від 14.06.2016  № 437.

Інформацію, представлену на сайті, зібрано в результаті діяльності експертних груп, створених як консультативні дорадчі колегіальні органи в бібліотеках, музеях, архівах, навчальних закладах, наукових установах, інших підприємствах, установах, організаціях державної та комунальної форм власності. Відомості про видання пройшли експертну оцінку в установах-фондоутримувачах, про що були створені відповідні документи.

На сторінках сайту відображатимуться результати роботи Експертної комісії з відбору рукописних книг, рідкісних і цінних видань з бібліотечних фондів до Державного реєстру національного культурного надбання – консультативного дорадчого колегіального органу відповідно до наказу  Міністерства культури України від 30.10.2014 «Про затвердження Положення про Експертну комісію з відбору рукописних книг, рідкісних і цінних видань з бібліотечних фондів до Державного реєстру національного культурного надбання».

Сайт призначений для спеціалістів в галузі книгознавства, бібліотекознавства, пам’яткознавства, для фондоутримувачів рукописних книг, рідкісних і цінних видань, експертів, працівників органів виконавчої влади.