Книжкова пам'ятка

Файл 20191229_121658.jpg в каталозі не знайдений!
Кількість примірників: 1
Фондоутримувачів: 1
Назва: Choral-melodien zu dem Christlichen Gesangbuch
Оригінальна назва: Choral-melodien zu dem Christlichen Gesangbuch gesammelt und herausgegeben von C. Bomberg Cantor an der Evangelischen Kirche in Odessa
Дата створення: 1824
Вид видання: Книга
Тип книжкової пам'ятки: Одинична
Група за порядком відбору: Укр
Мова: німецька
Територія (Країна): Україна
Місце створення: Одеса
Друкарня, видавництво, типографія: Zu haben bei dem Herausgeber
Причетні особи: Bomberg, C.
Кількісні характеристики: [1],791-803,76 s.
Анотація: Хорал (гімн) – загальна назва традиційних (канонізованих) одноголосних пісень західно-християнської церкви. На відміну від різного роду духовних пісень, хорал виконується в церкві і є важливою складовою частиною богослужіння, що визначає естетичні якості хоралу.
Протестантський хорал – унікальне явище музичного мистецтва. У літургію церковної служби хорал був введений під впливом вчення Мартіна Лютера (1483-1546) – німецького реформатора, засновника лютеранства, доктора богослов’я. Основою його діяльності було глибоке переконання в тому, що викладене в Біблії Слово Боже мертве і бездіяльне, поки воно не проголошене і не оприлюднене. До збірника увійшли хоральні мелодії з текстами гімнів, упорядковані Е. Бомбергом, кантором Одеської євангельсько-лютеранської церкви Св. Павла. Примітно, що рік виходу збірника співпадає з часом закладення фундаменту лютеранської кірхи, яке відбулося 27 квітня 1824 року.
Дата декларування: 30.12.2019
Посилання на електронну копію: Перейти
URL: https://kp.nlu.org.ua/item/1861